OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

     23 stycznia 2022 r.        

 

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.   

 

2. We wtorek (25 stycznia) w ostatnim dniu Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan obchodzimy w Liturgii święto Nawrócenia św. Pawła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się Apostołem Narodów.

 

3.  W środę (26 stycznia) przypada w Polskim Kościele – Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.  

 

4. W czwartek (27 stycznia), obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

5. Natomiast w przyszłą niedzielę (30 stycznia), będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Będziemy ogarniać naszą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

  

6. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek (24 stycznia) – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

w środę (26 stycznia) – św. Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

w czwartek (27 stycznia) – św. Aniela Merici (1470-1540), dziewica, przyjęła habit III zakonu św. Franciszka i gromadziła wokół siebie dziewczęta, które uczyła dzieł miłosierdzia;

w piątek (28 stycznia) – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

  

7. Informujemy z bólem serca, iż w wyniku ostatniego poniedziałkowego huraganu została całkowicie zniszczona figura Matki Bożej, która ma swoje miejsce na rozdrożu dróg Koło – Sompolno i która już od wielu lat towarzyszy naszej wspólnocie parafialnej i wszystkim, którzy spoglądają na nią podróżując samochodem. Jest to wyjątkowa figura i wyjątkowe  miejsce. Dlatego tak bardzo nas wszystkich boli jej brak. Staramy się już o nową figurę i gdy tylko będzie gotowa, ustawimy ją na nowo i dokonamy uroczystego poświęcenia. Prosimy o wsparcie modlitewne.

 

8. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Graczykowi ze Zdrojówki za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców  ul. Zielonej – w sobotę od godz. 8:00. 

 

9. Za tydzień – ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Już dzisiaj mówimy serdeczne Bóg zapłać za otwarte Wasze serca, za każdą złożoną ofiarę i gest serdeczności.

 

10. W piątek (28 stycznia) o godz. 18:15 ks. Paweł organizuje w kościele spotkanie w sprawie pielgrzymki do Medjugorie, która planowana jest w terminie od 1 do 10 lipca 2022 r. i która ze względu na pandemię była już przekładana. Jest jeszcze kilka ostatnich wolnych miejsc.

 

11. Męska wspólnota Wojownicy Maryi, której opiekunem jest ks. Dominik Chmielewski, serdecznie zaprasza wszystkich mężczyzn do modlitwy różańcowej w ramach męskiego różańca oraz mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat do udziału w formacji duchowej Wojowników Maryi. Spotkania modlitewne odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17:30 w parafii św. Stanisława we Włocławku. Szczegółowe informacje na temat Wojowników Maryi można znaleźć na stronie: www.wojownicymaryi.pl Kontakt z lokalną grupą za pośrednictwem Facebooka, profil: Wojownicy Maryi – męski różaniec – Włocławek lub bezpośrednio w czasie spotkań modlitewnych.

 

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy z naszym diecezjalnym dodatkiem Ład Boży i naszego pisma parafialnego Mateusz.

 

13. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Ofiarodawcom i Dobroczyńcom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

                                                                                                                                                 SZCZĘŚĆ BOŻE!  

                                                                                                                                            Duszpasterze Parafii