1. NIEDZIELA ADWENTU  

 01 grudnia 2019 r.

1. Rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

 

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty, na które serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian. W poniedziałki, środy i piątki będziemy celebrować Roraty o godz. 17:00,  natomiast we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7:00 rano. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

 

3. W tym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypada w 2. Niedzielę Adwentu, czyli za tydzień.  Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentu zezwala na świętowanie w tym dniu tej uroczystości.

 

4. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 • Pierwszy Czwartek Miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy modlić się w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja, o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego.

 • Pierwszy Piątek Miesiąca. Po Mszy Świętej porannej tradycyjnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w kościele parafialnym od godz. 16:00.

 • Pierwsza Sobota Miesiąca. O godz. 9:00 w naszej świątyni Różaniec i Msza Święta wynagradzająca za obelgi i bluźnierstwa wypowiedziane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Natomiast do chorych z posługą sakramentalną udamy się po rekolekcjach adwentowych – bliżej świąt.

 

5. Dzisiaj o godz. 15:00 Adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.  

 

6. W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 grudnia (wtorek) – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

 • 4 grudnia (środa) – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych;

 • 4 grudnia (środa) – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego;

 • 6 grudnia (piątek) – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem;

 • 7 grudnia (sobota) – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

 

7. Dziękujemy mieszkańcom Józefowa za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, zakup środków czystości oraz złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców ul. Cmentarnej – w sobotę od godz. 10:30.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tacę inwestycyjną.

9. Również serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na malowanie kościoła: ze Świszew; z Komorowa; z Chociszewa; ze Skaszyna; z Wietrzychowic; z Pasieki I; z ul. Piłsudskiego; z Placu Wolności; z ul. Przedmiejskiej; z ul. Kwiatowej; z ul. Nowomiejskiej. Serdecznie dziękujemy Paniom: Ewelinie Wojdak, Henryce Jagodzińskiej, Annie Matusiak, Elżbiecie Wojciechowskiej, Krystynie Majewskiej, Elżbiecie Szparaga, Marioli Strzeleckiej, Zofii Dadzibóg, Jadwidze Kucharskiej oraz Panom: Leszkowi Matusiakowi i Karolowi Zawadce za trud zbierania tych ofiar. Serdeczne Bóg zapłać mówimy również za indywidualnie złożone ofiary: z Grochowisk; z Poznania; z miejscowości Zakręty; z ul. Morelowej; z ul. Narutowicza i ofiara anonimowa.  

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Irena Lorenc. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu i naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…

 

11. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:

 • we wtorek, po pierwszej Mszy Świętej wieczornej – Krąg Biblijny;

 • w środę, po drugiej Mszy Świętej wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym;

 • w piątek, o godz. 18.30 – Ministranci i kandydaci na ministrantów.

 

12. Stylem poprzednich lat – pan organista Zbigniew Nowakowski roznosi poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym tygodniu według następującego porządku:

 • poniedziałek          od godz. 15:00 – ulice: Wiśniowa i Kolejowa;                

 • wtorek                     od godz. 15:00 – ulice: Narutowicza, 11 listopada i Żwirki i Wigury;

 • środa                        od godz. 15:00 – ul. Augustowska;

 • czwartek                 od godz. 15:00 – ulice: Garbarska, Słubickiego i Ogrodowa;

 • piątek                      od godz. 15:00 – ulice: Zielona, Cmentarna i 3-go Maja;  

 • sobota                     od godz. 13:00 – ul. Kolska.  

 

13. W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10:30 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej i spotkanie ze św. Mikołajem.

 

14. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 12:00 poświęcenie obrazów, które będą zawieszone w naszym kościele. Przewidziane jest również spotkanie z Panią, która namalowała te obrazy.

 

15. W tym roku (podobnie jak w poprzednich latach) organizowana jest po raz kolejny świąteczna zbiórka charytatywna dla osób najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. Pragniemy sprawić tym osobom odrobinę radości świątecznym upominkiem. Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrego serca o wsparcie naszej inicjatywy. Za każde dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

16. Przypominamy, iż osoby, które zadeklarowały swój udział w przyszłorocznej pielgrzymce do Medjugorie, proszone są, aby dokonały wpłat pierwszej raty w kwocie 500 zł.

 

17. Jutro, w poniedziałek (2 grudnia) w godz. 15:00 – 16:00, przy ul. Narutowicza 16 odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

18. Od dziś można nabywać świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez „Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

 

19. Ze względu na udział kapłanów w spowiedziach adwentowych w dekanacie, jutro (poniedziałek) o godz. 8:00 kancelaria parafialna będzie nieczynna.

20. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy z naszym diecezjalnym dodatkiem Ład Boży, Biuletynu Liturgicznego Dzień Pański i gazetki parafialnej Mateusz. 

 

21. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Ofiarodawcom i Dobroczyńcom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 

Na nowy tydzień,

całej naszej wspólnocie parafialnej, naszym rodzinom i przybyłym gościom,

niech błogosławi Trójjedyny Bóg.

                                                                                                                                                                            SZCZĘŚĆ BOŻE! 

© 2023 by Uniting Church Arizona. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now