DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 28 lutego 2021 r.

1/ W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

 

2/ Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas Wielkiego Postu przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominamy, że w naszym kościele parafialnym w każdy piątek o godz. 16:15, a w kaplicy na Pustyni o godz. 15:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 15:45 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Przypominamy również, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowania przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: należy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

 

3/ Również odpust zupełny możemy uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu oraz w Wielki Piątek za odmówienie modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu… po Komunii świętej przed obrazem Jezusa Chrystusa. W pozostałe dni – odpust cząstkowy.

 

4/ Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.

 

5/ Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6/ W tym tygodniu przypada:

Pierwszy Czwartek Miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy modlić się w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja, o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego.

Pierwszy Piątek Miesiąca. Tego dnia pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy Świętej porannej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź w naszym kościele od godz. 16:00.

Pierwsza Sobota Miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i będziemy powierzać Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Na godz. 9:00 serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszosobotnim nabożeństwie i Mszy Świętej wynagradzającej za grzechy, obelgi i bluźnierstwa wypowiedziane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. W dalszym ciągu ze względu na trwającą epidemię COVID-19, tego dnia nie udamy się z posługa sakramentalną do chorych. Natomiast zawsze jesteśmy do dyspozycji z posługą wobec osób, u których stan zdrowia uległ pogorszeniu lub znajdują się w niebezpieczeństwie śmierci.

 

7/ W tym tygodniu patronuje nam:

we czwartek (4 marca) – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

 

8/ 1 marca (poniedziałek) to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do Ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

 

9/ Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Mówimy serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę i gest serdeczności wobec wszystkich ofiarodawców oraz za ofiary indywidualne złożone na malowanie naszego kościoła: od rodziny z Pasieki i od rodziny z Wiktorowa.

 

10/ Dziękujemy Paniom: Ewie Wieszczyczyk, Dorocie Budka, Katarzynie Kaczmarek, Karolinie Nowakowskiej, Zofii Kotlińskiej i Elżbiecie Głuszkowskiej – mieszkankom  Józefowa, za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców ul. Cmentarnej – w sobotę od godz. 10:30. 

 

11/ W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Stępiński, Julian Sołtysiński i Czesław Kwiatkowski. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu i naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

 

12/ W przyszłą  niedzielę (7 marca), po Mszy Świętej o godz. 10:30, zapraszamy dzieci z klas trzecich i ich rodziców do salki katechetycznej na pomiary alb komunijnych.

13/ Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy z naszym diecezjalnym dodatkiem Ład Boży i naszego pisma parafialnego Mateusz.

 

14/ Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Ofiarodawcom i Dobroczyńcom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.           

 

Na dobre i owocne przeżywanie Wielkiego Postu niech nam błogosławi Trójjedyny Bóg.

            

                                                                                                                                         SZCZĘŚĆ BOŻE!  

                                                                                                                                     Duszpasterze Parafii

© 2023 by Uniting Church Arizona. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now