OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 

 16 maja 2021 r. 

 

1. Liturgia dzisiejszej uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamia nam, że nasze wieczne mieszkanie jest w niebie. Wstępujący do nieba Chrystus wskazuje nam drogę i cel naszej doczesnej pielgrzymki. Prowadzi nas do Boga Ojca.

 

2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

 

3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Czas Komunii Świętej wielkanocnej obejmuje od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 30 maja.

 

4. W najbliższą sobotę (22 maja) o godz. 18:00 Msza Święta i modlitewne czuwanie przed niedzielą Zesłania Ducha Świętego, które poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Podczas czuwania będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi wielkanocnej i jednocześnie wypełnienie trzeciego Przykazania Kościelnego: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.  

 

5. W każdą niedzielę na godz. 15:00 zapraszamy do naszej świątyni na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwę różańcową, w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

6. Maj, w naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. W naszej świątyni nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie – w dni powszednie o godz. 16:45, natomiast w niedzielę i święta o godz. 15:45. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Gromadźmy się również w naszych rodzinach na wspólnej modlitwie Litanią do Matki Bożej.

 

7. W miniony czwartek przeżywaliśmy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Dziękujemy wszystkim za ten czas wspólnej modlitwy i wyciszenia.

 

8. Dziękujemy Paniom: Annie Jarmużewskiej, Aleksandrze Mielczarek, Halinie Zalewskiej, Ewie Woźniak i Joannie Nowickiej oraz Panu Janowi Jarmużewskiemu, mieszkańcom ul. Kościelnej za zakup środków czystości i pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na malowanie kościoła. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców Naczachowa – w sobotę od godz. 8:00.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na malowanie kościoła: rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, rodzinom: z ul. Warszawskiej i Placu Wolności.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Aleksander Chrut, Eugeniusz Chrzanowski, Józef Garnysz, Aleksandra Ostrowska i Irena Danielewicz. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu i naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie… Pamiętajmy o zmarłych w naszych osobistych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

   

11. Ośrodek Zdrowia w Izbicy Kujawskiej prosi wszystkie osoby, które zapisały się na szczepienie przeciw COVID-19 przez infolinię i nie otrzymały terminu – proszone są o kontakt pod numerem telefonu 506 774 063 w celu ustalenia nowej daty szczepienia.

 

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy z naszym diecezjalnym dodatkiem Ład Boży i naszego pisma parafialnego Mateusz.

 

13. Wszystkim naszym Parafianom, Ofiarodawcom, Dobroczyńcom i przybyłym Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy obfitości łask od Zmartwychwstałego Jezusa oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

            

                                                                                                                                         SZCZĘŚĆ BOŻE!  

                                                                                                                                     Duszpasterze Parafii

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE    

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

 

                                                 1/ PATRYK SZCZERBIAK, kawaler – Parafia TUTEJSZA

                                                       MAGDALENA LEWANDOWSKA, panna – Parafia DĘBNO KRÓLEWSKIE

 

                                                  2/ MARCIN KRZYŻANIAK, kawaler – Parafia BONIEWO

                                                       KATARZYNA GIŻYŃSKA, panna – Parafia TUTEJSZA

 

Jeżeli ktoś znałby przeszkody zachodzące pomiędzy wyżej wymienionymi osobami,

zobowiązany jest w swoim sumieniu powiadomić o tym kancelarię parafialną. 

A wszystkim przygotowującym się do  Sakramentu Małżeństwa, niech Bóg hojnie błogosławi.

 

                                                                                                                           SZCZĘŚĆ BOŻE!