25. NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MATEUSZA 

 20 września 2020 r.

1. Jutro, poniedziałek (21 września) w Liturgii Kościoła obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty – patrona naszego kościoła. I dlatego dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową połączoną z Dożynkami Parafialno-Gminnymi. Podczas uroczystości zostanie również poświęcony nowy Krzyż misyjny. Przez wstawiennictwo naszego Patrona – św. Mateusza módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. Paweł Pokora, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła oraz za tegoroczne plony. Zapraszamy asystę w strojach kujawskich, chór, dzieci sypiące kwiatki, całą naszą wspólnotę parafialną na wspólne przeżywanie dzisiejszych uroczystości.

 

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i dla rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy również, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej jedności z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające w naszej wspólnocie parafialnej m.in.: Krąg Biblijny, Odnowa w Duchu Świętym, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy i modlitwy.

  

3. W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 września (poniedziałek) – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.

  • 23 września (środa) – św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

  • 26 września (sobota) – święci męczennicy Kosma i Damian – ponieśli śmierć męczeńską w Cyrze w Syrii. Ich grób zasłynął cudami, a kult rozszerzył się na cały Kościół.

 

4. Tydzień, który minął był niezwykle pracowity w naszej parafii: malowanie kościoła, montaż krzyża z figurą Chrystusa wewnątrz kościoła i montaż krzyża misyjnego przed kościołem. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, które były zaangażowane w te przedsięwzięcia. Serdeczne Bóg zapłać Panu Piotrowi Olakowskiemu za montaż krzyża w kościele i za wykonanie konstrukcji metalowej pod krzyż misyjny, Panu Marcinowi Pogorzelskiemu za podarowane drewno na krzyż, pracownikom tartaku za wszelką pomoc, Panu Zbigniewowi Wojciechowskiemu za prace stolarskie przy krzyżu, Panu Pawłowi Buczkowskiemu za wykonanie betonowej podstawy pod krzyż. Wielkie podziękowanie składamy druhom strażakom za montaż krzyża misyjnego: Jarosławowi Piotrowskiemu, Mirosławowi Kucharskiemu, Tomaszowi Kaczalskiemu, Piotrowi Jagodzińskiemu, Jakubowi Kujawie, Miłoszowi Mielczarkowi, Mateuszowi Modrzejewskiemu, Kazimierzowi Węgierskiemu, Jerzemu Szklarskiemu, Piotrowi Stelmasikowi, Waldemarowi Racinowskiemu i Markowi Andrzejewskiemu – pracownikowi tartaku.

 

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła: Józefowo, Sokołowo, Skarbanowo, Ślazewo, ul. Garbarska. Bóg zapłać Paniom: Elżbiecie Klimczak i Iwonie Krzyżanowicz oraz Panom: Jerzemu Sobierajowi, Zdzisławowi Krzyżanowiczowi, Wojciechowi Baszewskiemu, Zbigniewowi Kucharskiemu i Jarosławowi Budce za trud zbierania tych ofiar. Również serdeczne Bóg zapłać za indywidualnie złożoną ofiarę od pewnej rodziny z ul. Morelowej.

 

6. Dziękujemy mieszkankom Świszew, tj. Paniom: Krystynie Skoniecznej, Helenie Ponińskiej i Mirosławie Witczak za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na środki czystości. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców ul. Słubickiego w sobotę od godz. 8:00 rano.

 

7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w naszej Parafii. W obecnej chwili z przeznaczeniem na drugą część malowania i upiększania naszej świątyni. Już dzisiaj mówimy serdeczne Bóg zapłać za otwarte Wasze serca, za każdą złożoną ofiarę i gest serdeczności.

 

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bożenę Andrzejewską i Józefa Szcześniaka. Łączymy się w bólu z rodzinami zmarłych i ofiarujemy im naszą modlitwę. A dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…

 

9. Spotkania formacyjne i modlitewne w tym tygodniu:

  • wtorek – po pierwszej Mszy Świętej wieczornej – Krąg Biblijny;

  • środa – o godz. 6:45 – poranna modlitwa brewiarzowa w kościele;

  • środa – po drugiej Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym;

 

10. W przyszłą niedzielę (27 września) po Mszy Świętej o godz. 10:30 – spotkanie organizacyjne dla uczniów klas VIII – kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku kalendarzowym.

 

11. Informujemy, iż kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku –  tylko po południu w godz. 16:00 – 17:00, a w soboty w godz. 8:00 – 9:00. W niedziele, uroczystości i pierwsze piątki miesiąca – nieczynna.

 

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy z naszym diecezjalnym dodatkiem Ład Boży i naszego pisma parafialnego Mateusz.  

 

13. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Ofiarodawcom i Dobroczyńcom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 

Na nowy tydzień, niech nam wszystkim błogosławi Trójjedyny Bóg.

                                                                                                                                                                            SZCZĘŚĆ BOŻE! 

© 2023 by Uniting Church Arizona. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now