UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 24 maja 2020 r.

1. Liturgia dzisiejszej uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamia nam, że nasze wieczne mieszkanie jest w niebie. Wstępujący do nieba Chrystus wskazuje nam drogę i cel naszej doczesnej pielgrzymki. Prowadzi nas do Boga Ojca.    

 

2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, trwamy w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie modlimy się Nowenną podczas nabożeństwa majowego. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

 

3. Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Mszą Świętą o godz. 17:30 rozpoczniemy CZUWANIE MODLITEWNE, które poprowadzi nasza parafialna wspólnota Odnowa w Duchu Świętym. W tym czasie będzie okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą i przypominamy, że nie ma od tego przykazania dyspensy. Czas Komunii Świętej wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej, czyli za dwa tygodnie.

 

4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele nabożeństwo celebrujemy codziennie – w dni powszednie o godz. 16:30, natomiast w niedzielę o godz. 15:30. W tym czasie jest również możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. 

 

5. W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 maja (wtorek) – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty;

  • 29 maja (piątek) – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

 

6. W czwartek (28 maja) przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament. Jednocześnie oczekujemy (po ustaniu epidemii) na jego beatyfikację.

 

7. Dziękujemy mieszkańcom Sarnowa za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców Placu Wolności – w sobotę od godz. 8:00.

 

8. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w naszej parafii. Już dzisiaj mówimy Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Włodzimierz Biernacki. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu i naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…

 

10. We wtorek (26 maja) obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci modlitewnej o naszych mamach. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza im potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują ich serca. A dla naszych zmarłych mam wypraszajmy u Pana Boga dar życia wiecznego.

 

11. Nastąpiły ustalenia terminów uroczystości Pierwszych Komunii Świętych dla dzieci klas trzecich.

       Plan przystąpienia dzieci do Sakramentu przedstawia się następująco: 

  • w sobotę (20 czerwca) o godz. 11:00 - kl. III b

  • w niedzielę (21 czerwca) o godz. 12:00 – kl. III c

  • w niedzielę (5 lipca) o godz. 12:00 – kl. III a.

 

Jutro, w poniedziałek (25 maja) zapraszamy rodziców i dzieci do salki parafialnej od godz. 18:00 po odbiór alb. Rozdane zostaną również książeczki do nabożeństwa. Bezpośrednio po mszy wieczornej krótką próbę organizacyjną w kościele będą miały dzieci z kl. III b. Po niej udadzą się po odbiór alb. Terminy prób dla kolejnych grup podamy w przyszłą niedzielę.

 

12. Również został ustalony termin przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież klas ósmych. Ks. bp Stanisław Gębicki udzieli tego Sakramentu 25 czerwca (czwartek) o godz. 11:00. Egzamin dopuszczający do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej odbędzie się 2 czerwca (wtorek) po południu, w salce parafialnej. Dokładną godzinę podamy za tydzień.

 

13. Jak wiemy, szpitale powróciły do zaległych operacji, więc dwukrotnie wzrosło zapotrzebowanie na krew. W związku z zaistniałą sytuacją Krwiodawstwo we Włocławku zwraca się po raz kolejny do naszej wspólnoty parafialnej o pomoc w zorganizowaniu akcji oddania krwi, która ma miejsce dzisiaj (24 maja) przy naszym kościele, w godz. 10:00 – 15:00 przy zachowaniu wszystkich restrykcji sanitarnych. Jeżeli nie mamy przeciwwskazań do oddania krwi, w imieniu Krwiodawstwa, apelujemy i bardzo prosimy o podzielenie się tym bezcennym darem życia.

 

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy z naszym diecezjalnym dodatkiem Ład Boży.  

15. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Ofiarodawcom i Dobroczyńcom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 

16. Całej naszej wspólnocie parafialnej  i naszym rodzinom – niech błogosławi Zmartwychwstały Jezus.

                                                                                                                                                                            SZCZĘŚĆ BOŻE! 

© 2023 by Uniting Church Arizona. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now