OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17. NIEDZIELA ZWYKŁA

 25 lipca 2021 r. 

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, abyśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od Apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa. A więc jest to Dzień Imienin naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Wętkowskiego. Życzymy Księdzu Biskupowi wszelkich łask Bożych oraz sił duchowych i fizycznych w posłudze biskupiej dla Kościoła Włocławskiego. Zapewniamy o naszej serdecznej modlitwie.  

3. Św. Krzysztof jest również patronem kierowców i podróżujących, orędownikiem w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić kierowców, nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się tylko do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Jako wierzący musimy być ludźmi życzliwymi i odpowiedzialnymi użytkownikami dróg, gotowymi służyć i pomagać innym oraz dokładać troski o poszanowanie zasad bezpieczeństwa drogowego. Ani lekkomyślność, ani agresja, ani nietrzeźwość za kierownicą nie powinny cechować żadnego chrześcijanina. Wszystkie ofiary składane podczas poświęcenia są przeznaczone – w ramach akcji MIVA Polska – na środki transportu dla misjonarzy rozsianych na całym świecie. Za każdą złożoną ofiarę mówimy serdeczne Bóg zapłać.

4. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

 

5. W przyszłą niedzielę (1 sierpnia) będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

 

6. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek (26 lipca) – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

we czwartek (29 lipca) – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

w sobotę (31 lipca) – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

 

7. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej Parafii. W obecnej chwili z przeznaczeniem na trzecią część malowania i upiększania naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za otwarte Wasze serca, za każdą złożoną ofiarę i gest serdeczności. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

8. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Piotrowi Olakowskiemu i jego Firmie za piękne odnowienie bram wejściowych do naszego kościoła, składających się z pięciu elementów.

9. Podziękowania kierujemy również w stronę pewnej rodziny z Kazimierowa za złożoną ofiarę na malowanie naszej świątyni oraz Pani Mariannie Ziółkowskiej z kwiaciarni ROSA za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła.

  

10. Dziękujemy Paniom: Elżbiecie Kotlińskiej, Katarzynie Chumańskiej, Natalii Laskowskiej, Łucji Górniewicz, Danucie Modrzejewskiej, Ewie Mielcarek, Barbarze Strzałkowskiej, Anecie Tuszyńskiej, Anieli Chybcińskiej i Panu Romanowi Górniewiczowi – mieszkańcom Sarnowa za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na malowanie naszej świątyni. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców Placu Wolności – w sobotę od godz. 8:00.

 

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy z naszym diecezjalnym dodatkiem Ład Boży i naszego pisma parafialnego Mateusz.

 

12. Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Natomiast wszystkim wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. Niech Bóg darzy Was  łaską zdrowia, opieki, miłości i błogosławieństwa.

 

                                                                                                                                                 SZCZĘŚĆ BOŻE!  

                                                                                                                                            Duszpasterze Parafii

                                                                                                                                   

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE    

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

                                                                                                                                                                                                                                                                             1/ DANIEL KAMIL JANASIAK, kawaler – Parafia TUTEJSZA   

                                                           MAJA WIKTORIA ADRYAŃCZYK, panna – Parafia TUTEJSZA

                                                      2/ DOMINIK WASIELEWSKI, kawaler – Parafia TUTEJSZA   

                                                           ANGELIKA PRZYDZIAŁ, panna – Parafia BRDÓW

                                                      3/ MARCIN DROŻDŻEWSKI, kawaler – Parafia NMP Królowej Polski we WŁOCŁAWKU  

                                                           BARBARA WOŹNIAK, panna – Parafia TUTEJSZA

Jeżeli ktoś znałby przeszkody do zawarcia tych małżeństw,

proszony jest w swoim sumieniu o powiadomienie kancelarii parafialnej.

A wszystkim przygotowującym się do  Sakramentu Małżeństwa, niech Bóg hojnie błogosławi.

 

                                                                                                                           SZCZĘŚĆ BOŻE!