top of page
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 4.  N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

        17 września 2023 r. 

 

1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj odpust ku czci Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej odpustowej sprawowanej o godz. 12:00. Uroczystościom odpustowym przewodniczył będzie ks. Janusz Banachowski – proboszcz parafii św. Marcina Biskupa i św. Marii Magdaleny w Górce Pabianickiej.

2. Dzisiaj o godz. 17:00 w naszym kościele Recital chopinowski Jakuba Kuszlika z okazji 241. rocznicy urodzin Justyny Chopinowej, matki Fryderyka. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Organizatorami koncertu są: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Urząd Miejski w Izbicy Kujawskiej, nasza Parafia i Szkoła Podstawowa nr 2 w Izbicy Kujawskiej.

3. W poniedziałek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i w prawdziwej mądrości.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowywać się będą do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast spotkanie z młodzieżą przygotowującą się przyjęcia do Sakramentu Bierzmowania - w sobotę o godz. 18:00.  

5. W środę, po drugiej Mszy Świętej wieczornej - spotkanie formacyjne dla Odnowy w Duchu Świętym

6. Wszystkie ozdoby z czasu nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej odkupiła od nas parafia Zgłowiączka.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w sprzedaż ozdób na czas nawiedzenia Pani Jasnogórskiej.

8. Parafia zakupiła nową kosiarkę spalinową do trawy i dmuchawę spalinową do liści.

9. W minionym tygodniu parafia zapłaciła za materiały użyte do remontu wikariatki, za energię elektryczną, za trzy figurki (28,5 cm) Matki Bożej Fatimskiej i za monitoring kościoła.

10. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Sokołowa a dokładnie Państwu Halinie i Zbigniewowi Kucharskim, Paniom: Aleksandrze Jagodzińskiej, Katarzynie Maruszewskiej i Joannie Pokrywczyńskiej za posprzątanie świątyni, wystrój kwiatowy na odpust i złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O posprzątanie na kolejną niedzielę poprosimy mieszkańców ul. Polnej 2 i 4, od godz. 8:00. 

11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii od anonimowej Pani i z ul. Żwirki i Wigury.

12. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i taca gospodarcza. Już teraz serdecznie dziękujemy za zrozumienie i wszystkie składane ofiary.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Idziemy – Ład Boży” i „L'Osservatore Romano”. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia nowe kalendarze ścienne na 2024 r. W zakrystii można odbierać pendrive z filmem z uroczystości Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. 

14. W minionym tygodniu zmarli: śp. Grzegorz Puszkiewicz z ul. Polnej, śp. Stanisława Skibińska z ul. Narutowicza i śp. Stanisława Perlińska z Chociszewa. Rodzinom i najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia a zmarłych polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa św. Mateusza.

bottom of page