OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 

     26 czerwca 2022 r.        

 

1. Dziś przypada trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.  

 

2. W dzisiejszą niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego – Ordynariusza naszej Diecezji, który na Mszy Świętej o godz. 9:00, dokonał poświęcenia nowej polichromii. Natomiast na Mszy Świętej o godz. 12:00 dziękowaliśmy Panu Bogu za 19 lat posługi duszpasterskiej w naszej Parafii – księdza prałata profesora Leonarda Fica i jednocześnie prosiliśmy dla księdza proboszcza o dalsze łaski na czas odpoczynku i zasłużonej emerytury. 

 

3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 przywitamy nowego proboszcza – ks. Dariusza Maćczaka, którego już teraz ogarniamy serdeczną modlitwą.

 

4. Rozpoczęły się wakacje – upragniony czas dla dzieci i młodzieży po całorocznym wysiłku. Pamiętajmy jednak, że od Pana Boga nie ma wakacji. Nie zapominajmy więc o codziennej modlitwie i obecności na niedzielnej Mszy Świętej w swojej Parafii bądź w miejscu odpoczynku.

 

5. Począwszy od przyszłej niedzieli – przez cały okres wakacyjny – nie będzie Mszy Świętej o godz. 10:30. Natomiast dyżury w kancelarii parafialnej nie ulegają zmianie.

6. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe.

7. W środę (29 czerwca), przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Tego dnia naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Ofiary składane na tacę w tym dniu tradycyjnie przeznaczone są na działalność ewangelizacyjną Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór o godz. 17:30. Natomiast Msze Święte w samą uroczystość o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Na Mszy Świętej o godz. 9:00  będziemy modlić się w intencji księdza Pawła, wikariusza naszej Parafii, z racji jego imienin. Księdzu Pawłowi życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, radości płynącej z Chrystusowego Kapłaństwa i zapewniamy o naszej modlitwie.

8. W tym tygodniu przypada:

Pierwszy Piątek Miesiąca. Tego dnia pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy Świętej porannej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest tak wiele spraw, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę, w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego adoracja to jest właśnie czas, w którym możemy wszystko wypowiedzieć to przed Bogiem w osobistym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź pierwszopiątkowa w naszym kościele od godz. 16:00.

Pierwsza Sobota Miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i będziemy powierzać Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Na godz. 9:00 serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszosobotnim nabożeństwie i Mszy Świętej wynagradzającej za grzechy, obelgi i bluźnierstwa wypowiedziane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 10:30 ks. Paweł uda  się z posługą sakramentalną do chorych.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek (28 czerwca) – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik;

w środę (29 czerwca) – święci Apostołowie Piotr i Paweł (I wiek), gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie znajdują się ich relikwie;

w czwartek (30 czerwca) – święci pierwsi męczennicy świętego Kościoła Rzymskiego (I wiek), podczas pierwszego prześladowania Kościoła za cesarza Nerona, po pożarze Rzymu w roku 64, zginęło wielu chrześcijan wśród straszliwych tortur;

w sobotę (2 lipca) – Najświętsza Maryja Panna Licheńska;

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za zebrane w ubiegłym tygodniu ofiary na malowanie kościoła z ul. Kwiatowej i ze Szczkówka. Dziękujemy Paniom: Jadwidze Kucharskiej, Annie Pawłowskiej oraz Panu Dariuszowi Golasińskiemu za trud zbierania tych ofiar. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za indywidualnie złożone ofiary od rodzin: z ul. Szkolnej; ul. Augustowskiej; ul. Morelowej i z Placu Wolności. Drodzy Parafianie, jeszcze raz dziękujemy za Wasze otwarte serca, za każdą złożoną ofiarę i gest Waszej serdeczności.    

 

11. Dziękujemy Paniom: Annie Jarmużewskiej, Magdalenie Springer-Jarmużewskiej, Joannie Nawrockiej i Longinie Jóźwiak, mieszkankom ul. Kościelnej za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę, złożoną ofiarę na malowanie naszej świątyni oraz zakup środków czystości. Teraz prosimy o tę pomoc mieszkańców Naczachowa – w sobotę od godz. 10:30.

 

12. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Włodzimierz Nowakowski, Henryk Skalski, Genowefa Kuraszewska, Jan Komorski i Danuta Wojciechowska. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu i naszym modlitwom: Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie… Pamiętajmy o zmarłych w naszych osobistych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

14. Jutro, w poniedziałek na godz. 18:00 ks. Paweł serdecznie zaprasza do salki katechetycznej na ostatnie spotkanie organizacyjne z pielgrzymami udającymi się do Medjugorie. 

 

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy z naszym diecezjalnym dodatkiem Ład Boży i naszego pisma parafialnego Mateusz, w którym załączony jest specjalny wywiad z księdzem prałatem.

 

16. Wszystkim naszym Parafianom, Ofiarodawcom, Dobroczyńcom, przybyłym Gościom oraz Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się nowego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek, życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

    

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

                                                                                               

                                                                MARIUSZ GRACZYK, kawaler, Parafia TUTEJSZA     

                                                                MARTYNA NAWROCKA, panna, Parafia TUTEJSZA 

 

                                                                               MATEUSZ ADAM KUJAWSKI, Parafia TUTEJSZA    

                                                                KAROLINA KOTLIŃSKA, Parafia TUTEJSZA

                                                                               DAWID BASZEWSKI, kawaler, Parafia TUTEJSZA    

                                                                KLAUDIA BŁASZCZYK, panna, Parafia TUTEJSZA

                                                                PATRYK MIKOŁAJ WOLSKI, kawaler, Parafia TUTEJSZA    

                                                                ALEKSANDRA OLIWIA NOWACKA, panna, Parafia Ducha Świętego - WŁOCŁAWEK

Jeżeli ktoś zna przeszkody do zawarcia małżeństwa pomiędzy wyżej wymienionymi osobami,

proszony jest w swoim sumieniu o powiadomienie kancelarii parafialnej.

 

Wszystkim przygotowującym się do  Sakramentu Małżeństwa, niech Bóg hojnie błogosławi.

 

                                                                                                                                                 SZCZĘŚĆ BOŻE!  

                                                                                                                                            Duszpasterze Parafii